Dom Nad Wodospadem

Dane kontaktowe

Telefon : 601 395 198

E-mail: stanislaw_siedlecki@op.pl

Facebook:

Dom nad wodospadem

Dojazd:

Mapka

Nowe zdjęcia

 

Zobacz więcej

Umocnienia Wału Pomorskiego

 

Umocnienia Wału Pomorskiego – bój o zdobycie miejscowości Nadarzyc  prowadziła szósta Dywizja Piechoty, po zdobyciu Sypniewa oraz Kłomina (wioski leżące nieopodal Nadarzyc) wojska w końcu dotarły do Nadarzyc.  Polskie wojska ciągle ponawiały ataki, ale Niemieckie siły zbrojne bardzo efektywnie je odpierały. To właśnie w Nadarzycach odbywały się walki o przełamanie Wału Pomorskiego.

Wał ten  powstał w roku 1934 roku, a jego budowę rozpoczęli Niemcy, w celu ochraniania kierunku berlińskiego i osłony wojsk do uderzenia na Polskę.  Wał Pomorski miał być ochroną dla koncentracji wojsk , która będzie osłaniała Pomorze Zachodnie w razie ataku ze strony wojsk polskich. Nadarzyce są piękną, urokliwą oraz malowniczą miejscowością, która jak jest wyżej napisane zapisała się w szerokiej historii Polski, oprócz tego wieś ta zapewnia wiele różnych atrakcji, dlatego też ludzie mieszkający tam coraz częściej inwestują w rozbudowę oraz zakładanie agroturystyk m. in. Agroturystyka wielkopolska, .

Nadarzyce zapewniają wiele różnych atrakcji, a ci którzy mają domki do wynajęcia, pokoje czy pola namiotowe wiedzą jak wykorzystać dary natury i zwabiają turystów zamieszczając na swoich stronach internetowych piękne zdjęcia krajobrazów nadarzyckich, zalewów, rzeki Piławy i wiele, wiele innych, możemy również zapoznać się z programem atrakcji, które zapewniają nam właściciele agroturystyki ( Dom nad Wodospadem ) jak i same w sobie Nadarzyce. Ta piękna miejscowość zapewni państwu urlop pełen ciszy, spokoju oraz różnych atrakcji.